Bağımsız Futbol Federasyonları Konfederasyonu Conifa’nın bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ev sahipliğinde 4-11 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceği Avrupa Conifa Euro2017 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın kuraları bugün görkemli bir seremoni ile Girne’de çekildi.

Acapulco Resort Otel’de yapılan kura çekiminde Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, CONIFA Avrupa Direktörü Alberto Rischio ile CONIFA Başkanı Per-Anders Blind de birer konuşma yaptı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu, konuşmasında ilk kez böylesine uluslararası bir organizasyona ev sahipliğiyaptıklarını belirterek heyecanlı olduklarını söyledi. Kıbrıslı Türkler’in, dünyaya ispat edeceği şeylerin olduğuna işaret eden Sertoğlu, CONIFA’ya bu şansı bize verdikleri için teşekkür etti. Sertoğlu organizasyonun spor ambargosundan çok ülke tanıtımına daha fazla katkısı olacağını belirterek tüm halkı maçları izlemeye davet etti.

 

CONIFA Avrupa Direktörü Alberto Rischio da Kuzey Kıbrıs’a ilk kez geldiğini ve hayran kaldığını belirterek muhteşem bir organizasyon olduğuna dikkat çekerek katılacak tüm takımlara başarılar diledi.

CONIFA Başkanı Per-Anders Blind de konuşmasında geldiği ilk günden beri hayran kaldığı Kuzey Kıbrıs’ta böylesi bir organizasyonu yapmanın önemine dikkat çekerek bu organizasyonda 8 takımın mücadele edeceğini ve tüm takımlara başarılar dilediğini vurguladı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde ülkemizde 4-11 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirecek olan “CONIFA Euro 2017 North Cyprus”a KKTC ile birlikte Abazya, Nice Kantonu,Man Adası,Padanya, Sekelistan,Karpatalya ve GüneyOsetya olmak üzere toplam 8 ülke katılıyor.

4’er takımlı 2 Grup halinde mücadele edilecek olan şampiyonada, ev sahibi ülke KKTC ile birlikte Padania seri başı olarak gruplarda yer alacak..

Bu arada Acapulco Resort Otel’de çekilen kuralar öncesi,saat 12.00’de CONIFA yetkilileri ile KTFF yetkilileri basın mensuplarıyla birlikte yemekli bir toplantıda bir araya geldi..

 

 

Kura çekimi BRT 1 HD ve internet üzerinden naklen yayınlandı..Spor severler Şampiyonayla ilgili bilgileri www.ktff.org ve www.conifaeuro2017.com adreslerinden takip edebilecek..Ülkemizin ev sahibi olarak ve son şampiyon Padania’nın da seri başı olduğu gruplarda yer alacak takımlar ise şöyle oldu…

Grup A

KKTC (Northern Cyprus)

Abazya (Abkhazia)

Karpatalya (Karpatalja)

Güney Osetya (South Ossetia)

Grup B

Padanya (Padania)
Nice Kontluğu (County of Nice)
Man Adası ( Ellan Vannin (Isle of Man)
Sekelistan (Szekely Land)