CONIFA Euro 2017 North Cyprus mücadelesinde grup maçları tamamlandı. Dört bölgede oynanan karşılaşmalarda günü galibiyetle kapatan ekipler Padaniya, Karpatalja ve Szekely Land olurken Abhazya ile KKTC birer puanı paylaştı.

Güzelyurt Üner Berkalp Stadı’nda oynanan A Grubu karşılaşmasında KKTC – Abhazya’yı ağırladı. Maçta gol sesi çıkmadı. Maç 0-0 berabere tamamlandı.

A Grubu’nda Güney Osetya ile Karpatalja Takımı Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda karşı karşıya geldi.

Maç 4-1 Karpatalja’nın üstünlüğü ile tamamlandı.

Karpatalja’ya golleri 17. dakikada Mile Kristztion, 32. dakikada Baksa Zoltan, 45+1’de Barta Frenc ve 62. dakikada ise Kesz Tibar attı.

Osetya’ya 85. dakikada golü getiren isim ise Soslan Kochiev oldu.

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oyanan Padania – Felvidek maçı 2 – 0 son buldu.

Maçın ilk yarısı berabere tamamlanırken, maçın son dakikalarına doğru Padania takımının atakları iki golü hanesine yazdırdı.

Padaniya’ya golü getiren isimler ise 62. dakikada Andrea Rota ve 91. dakikada William Rosset oldu.

Gine Mete Adanır Stadyumu’nda ise Ellan Vannin – Szekely Land karşı karşıya geldi.

Oldukça çekişmeli geçen maçta Szekely Land 4 gol atarken Ellan Vannin hanesine 2 gol yazdı.

Szekely Land’ın gollerini 13. Dakikada Attila Csürös, 36,68 ve 75 dakikada ise Barna Bajko kaydetti.

Ellan Vannin’in iki golünü ise dakika 78 ve 86 dakikada Ciaran Mcnulty attı.

A Grubu’nda oynanan KKTC – Abhazya maçında Temur Eshba, Szekely Land – Ellan Vannin maçında ise Barna Bajko, Padaniya – Felvidek maçında Andrea Rota, Güney Osedya – Karpatalja maçında Mile Kristztian maçın adamı olarak seçildi.

GRUP MAÇLARI TAMAMLANDI

Conifa Euro 2017’de dün akşam oynanan maçların ardından grup maçları tamamlandı. Milli takımımızın lider olarak çıktığı A grubunda ikinci sırayı Abkhazia alarak ikinci tura çıkmaya hak kazandı. B grubunda Padania lider, ikinci ise Szekely Land geldi.

YARI FİNAL ve 5, 6, 7, 8’NCİLİK MAÇLARI CUMA GÜNÜ

Yarı finalde Kuzey Kıbrıs Szekely Land’ı ağırlarken, Padania ise Abkhazia’yı konuk edecek. 5’incilik maçında ise A ve B grubunun 3’üncüleri Karpatalja ile Ellan Vannin bir araya gelirken, 7’ncilik maçında grup 4’üncüleri Güney Osetya ile Felvidek karşılaşacak. Tüm maçlar saat 20:00’de başlayacak