CONIFA Euro 2017 North Cyprus mücadelesinde yarı final maçları tamamlandı. Dört bölgede oynanan karşılaşmalarda finalin adı; KKTC – Padaniya oldu.

Güzelyurt Üner Berkalp Stadı’nda  Padanya – Abhazya’yı ağırladı. Maçta gol sesi çıkmadı. Maç 0-0 berabere tamamlandı.

Doğrudan penaltı atışlarına geçilen maçta Padaniya 6, Abhazya 5 gol kaydederken, Padaniya finale çıkmaya hak kazandı.

Güney Osetya ile Felvidek maçı ise Girne Mete Adanır Stadyumu’nda oynandı.

Hızlı başlayan maçta ilk gol sesi 5. dakikada Felvidek oyuncusu Attila Molnar’dan geldi. Maçın ilk yarısına doğru ise atağa geçen Felvidek takımı Attila Molnar’ın 41. dakikada attığı gol ile 2-0 öne geçti.

Maç 2-0 tamamlandı.

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oyanan Karpatalja – Ellan Vanin maçı da oldukça hızlı başladı. Maçın 5 dakikasında Ellan Vaninli oyuncu Marc Kelly’nin kendi galesine gol attığı maçta takım 25. dakikada Lion Cowin’in golü ile gol sayısını eşitledi.

Maçın 30. dakikasında ise Karpataljalı oyuncu Fodor Norbert’in golü ile maçın ilk yarısı Karpatalja’nın 2-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarıda 65. dakikada Karpatalja oyuncusu Kesz Tibor kaydettiği gol ile skor 3-1 olurken atağa geçen Ellan Vannin takımından ise gol geçikmedi. 69. dakikada Christopher Cannell’in golü ile 3-2 olan skor 85. dakikada ise Sean Doyle’nin golü ile 3-3 olurken maçın sonucunu penaltılar belirledi.

Seri penaltılarda ise 5-4’lük skor ile Karpatalja maçı kazanmış oldu.

Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadyumu’nda oynan KKTC – Szekely Land maçında ilk gol Millilerden geldi. Dakika 16’da kaydedilen golü Serhan Önet attı.

Maçın ikinci yarısında ise Szekely Land oyuncusu Petro Silision 48. dakikada maça beraberlik getiren golü attı.

Maçın sonuna doğru KKTC Milli Takımı’nın kazandığı penaltı ile 83. dakikada Halil Turan’ın golü ile maçın skoru 2-1 oldu. Maçın 2-1 tamamlanmasının ardından KKTC Milli Takımı final maçını oynamaya hak kazandı.

KKTC Milli Takımı finalde Padanya ile karşılaşacak. Maç saat 20:30’da Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda oynanacak.

Üçüncülük maçı ise Abhazya ile Szekely Land arasında saat 18:00’de  Girne Mete Adanır Stadyumu’nda oynanacak.

Her iki maç BRT’den canlı yayınlanacak.

Bugün oynanan maçlarda maçın adamları ise KKTC Milli Takımından Serhan Önet, Karpatalja takımından ise Illes Gyula, Felvidek takımından Attilla Molnar, Padaniya takımından Gianluca Rolandone oldu.